Začínám učit

Start v práci učitele někdy bývá mimořádně náročný – a to hlavně když chybí dostatečná podpora. Abyste zvládli začátky za katedrou, připravili jsme pro vás Komunitní program, příručky a spoustu dalšího!

Komunitní program Zauč se!

Získejte podporu v našem Komuniťáku pro začínající učitele. Naučíte se nové pedagogické dovednosti, společně zažijete úspěchy z osvojených dovedností a v komunitě dalších začínajících učitelů budete sdílet, jaký je start za katedrou.

Jarní Zauč se! už jsme naplnili a právě běží. Můžete se však nezávazně přihlásit na podzimní běh, který začne koncem září 2023. Až se bude blížit, ozveme se!

Newsletter pro začínající učitele

Vzali jsme naše zkušenosti z prvních let v kůži učitele a proměnili je v pětidílný newsletterový seriál. Najdete
v něm plno rad i tipů, ale i chyby, které se nám staly a jak jsme se z nich poučili. Pojďte si první roky za katedrou užít a ne je jen přežít.

(Formulář na registraci k newletteru není v současné chvíli k dispozici. Obnovte si, prosím, stránku nebo se vraťte později.)

Pomozte nám se dál zlepšovat

Jste učitel*ka v začátcích? Budeme moc rádi, když nám vyplníte krátký dotazník, pomocí kterého mapujeme současnou situaci v českém školství. Zabere vám to jen pár minut a nám to obrovsky pomůže. Děkujeme!

Online sborovny

Potřebujete akutní podporu v problému, který zrovna ve třídě řešíte? Máte pocit, že se vám nedaří? Chcete sdílet své zkušenosti? Zveme vás do naší online sborovny! 

Pod vedením zkušené průvodkyně Míši můžete využít hodinu a půl pro péči o sebe a své potřeby v roli vyučující*ho.  

Online sborovny pořádáme v termínech:

  • 1. listopadu 2022 od 18:00 do 19:30

  • 11. ledna 2023 od 17:00 do 18:30

  • 20. dubna 2023 od 18:00 do 19:30

Příručka pro začínající učitele

Spolu s Učitelskou platformou jsme pro Národní pedagogický institut napsali příručku, která pomůže všem začínajícím učitelům. Napsali jsme ji tak, aby vás podpořila, ať už máte k dispozici uvádějícího učitele, nebo musíte adaptační období zvládnout sami.

Tipy začínající učitelky

Přečtěte si nezaměnitelně podané rady od začínající učitelky a naší kamarádky Ellen Pražákové.