Začínám učit

Start v práci učitele někdy bývá mimořádně náročný – a to hlavně když chybí dostatečná podpora. Abyste zvládli začátky za katedrou, připravili jsme pro vás Komunitní program, příručky a spoustu dalšího!

Komunitní program Zauč se!

Získejte podporu v našem Komuniťáku pro začínající učitele. Naučíte se nové pedagogické dovednosti, společně zažijete úspěchy z osvojených dovedností a v komunitě dalších začínajících učitelů budete sdílet, jaký je start za katedrou.

Další Zauč se! proběhne ve druhém pololetí školního roku 2023/2024. Vyplňte předpřihlášku a budete první, kdo se dozví o spuštění závazných přihlášek!

Newsletter pro začínající učitele

Vzali jsme naše zkušenosti z prvních let v kůži učitele a proměnili je v pětidílný newsletterový seriál. Najdete
v něm plno rad i tipů, ale i chyby, které se nám staly a jak jsme se z nich poučili. Pojďte si první roky za katedrou užít a ne je jen přežít.

(Formulář na registraci k newletteru není v současné chvíli k dispozici. Obnovte si, prosím, stránku nebo se vraťte později.)

Pomozte nám se dál zlepšovat

Jste učitel*ka v začátcích? Budeme moc rádi, když nám vyplníte krátký dotazník, pomocí kterého mapujeme současnou situaci v českém školství. Zabere vám to jen pár minut a nám to obrovsky pomůže. Děkujeme!

Online sborovny

Potřebujete akutní podporu v problému, který zrovna ve třídě řešíte? Máte pocit, že se vám nedaří? Chcete sdílet své zkušenosti? Zveme vás do naší online sborovny!

Pod vedením zkušené průvodkyně Míši můžete využít hodinu a půl pro péči o sebe a své potřeby v roli vyučující*ho.

V prvním pololetí školního roku 2023/2024 proběhnou tři online sborovny, a to v těchto termínech:

  • 10. října 2023 od 17:30 do 19:00
  • 8. listopadu 2023 od 17:30 do 19:00
  • 8. ledna 2024 od 17:30 do 19:00

 

Na poslední, lednový termín se zde bude možné přihlásit čtrnáct dní předem.

Učitelské jiskření

Jsi začínající učitel/ka a přípravy ti dávají zabrat? Nebo přemýšlíš o učitelské kariéře a děsíš se hodin prosezených nad přípravami? Možná tě taky zajímá, jak dělat přípravy efektivně, jak si při tom klást ty správné otázky nebo jak stanovit cíle hodiny. Zajímá tě, jakou roli při tvorbě přípravy hrají žáci? Přijď své obavy a nejistoty sdílet mezi ostatní a společně pak zapracovat na efektivitě a kreativitě při tvorbě příprav.

Nejedná se o žádnou teoretickou přednášku, ale o dvě hodiny nadupané praxí, kdy si společně ve skupině s dalšími učiteli či zájemci o učitelství vyzkoušíš tvorbu přípravy na hodinu s daným cílem. Čas bude i na reflexi, diskuzi a sdílení radostí i strastí s přípravami.

Termín: 23. 11. 2023
Čas a místo: 17:00-19:00, Kampus Hybernská, cowork v budově B

Příručka pro začínající učitele

Spolu s Učitelskou platformou jsme pro Národní pedagogický institut napsali příručku, která pomůže všem začínajícím učitelům. Napsali jsme ji tak, aby vás podpořila, ať už máte k dispozici uvádějícího učitele, nebo musíte adaptační období zvládnout sami.

Bezpečný prostor pro sdílení učitelských zážitků a zkušeností

Vytváříme bezpečný online prostor pro učitele. Začínající i ty zkušené.

Spustili jsme bezpečný online prostor pro setkávání a sdílení vyučujících v začátcích. Stejně jako v našich programech, i tady stojíme o vaše autentické zážitky ze tříd. Můžete jen sdílet, ale i chtít reakci a zkušenosti dalších. Můžete tak být nejen v roli sdílející, ale i reagující, potažmo radící. Koncept, který mnozí znáte z našich online sboroven. Akorát tady máte své poradní hlasy v kapse jen pár kliků daleko!

Volba padla na komunikační platformu Slack, se kterou máme (nejen my) výbornou zkušenost z pracovního prostředí a věříme, že dobře poslouží i pro tento účel. 

Se vším vás naučíme, na vás je jen se přidat k nám! 
Půjdete do toho?

Mapa podpory

Jste začínající učitel*ka a hledáte příležitosti, jak se vzdělávat a zlepšovat? Připravili jsme pro vás seznam akcí napříč republikou, které vám mohou pomoci.

Tipy začínající učitelky

Přečtěte si nezaměnitelně podané rady od začínající učitelky a naší kamarádky Ellen Pražákové.