Začínám učit

Start v práci učitele někdy bývá mimořádně náročný – a to hlavně když chybí dostatečná podpora. Abyste zvládli začátky za katedrou, připravili jsme pro vás Komunitní program, příručky a spoustu dalšího!

Učitelské jiskření

Odpovídají vám ve třídě stále ty samé děti? Nebo na své otázky musíte odpovídat sami? Je pro vás těžké zadat úkol tak, aby ho celá třída správně pochopila? Přijďte své obavy a nejistoty sdílet mezi ostatní a společně pak zapracovat na efektivitě a kreativitě při kladení otázek a zadávání práce.

Nejedná se o žádnou teoretickou přednášku, ale o dvě hodiny nadupané praxí, kdy se společně ve skupině s dalšími učiteli*učitelkami či zájemci*zájemkyněmi o učitelství naučíte správně pokládat otázky ve třídě. Čas bude i na reflexidiskuzi a sdílení.

První Učitelské jiskření proběhlo v listopadu 2023 a další v únoru, březnu a dubnu 2024. 14. a 29. května chystáme další na sebe navazující. Budeme se učit správně ptát a zadávat úkoly a půjde o tzv. jiskřící dílnu a reflektivní setkání.

Newsletter pro začínající učitele

Vzali jsme naše zkušenosti z prvních let v kůži učitele a proměnili je v pětidílný newsletterový seriál. Najdete
v něm plno rad i tipů, ale i chyby, které se nám staly a jak jsme se z nich poučili. Pojďte si první roky za katedrou užít a ne je jen přežít.

(Formulář na registraci k newletteru není v současné chvíli k dispozici. Obnovte si, prosím, stránku nebo se vraťte později.)

Pomozte nám se dál zlepšovat

Jste učitel*ka v začátcích? Budeme moc rádi, když nám vyplníte krátký dotazník, pomocí kterého mapujeme současnou situaci v českém školství. Zabere vám to jen pár minut a nám to obrovsky pomůže. Děkujeme!

Komunitní program Zauč se!

Získejte podporu v našem Komuniťáku pro začínající učitele. Naučíte se nové pedagogické dovednosti, společně zažijete úspěchy z osvojených dovedností a v komunitě dalších začínajících učitelů budete sdílet, jaký je start za katedrou.

Další Zauč se! proběhne na podzim 2024. Vyplňte nyní předpřihlášku a až spustíme přihlašování do programu, budete první, komu o tom dáme vědět!

Příručka pro začínající učitele

Spolu s Učitelskou platformou jsme pro Národní pedagogický institut napsali příručku, která pomůže všem začínajícím učitelům. Napsali jsme ji tak, aby vás podpořila, ať už máte k dispozici uvádějícího učitele, nebo musíte adaptační období zvládnout sami.

Mapa podpory

Jste začínající učitel*ka a hledáte příležitosti, jak se vzdělávat a zlepšovat? Připravili jsme pro vás seznam akcí napříč republikou, které vám mohou pomoci.

Tipy začínající učitelky

Přečtěte si nezaměnitelně podané rady od začínající učitelky a naší kamarádky Ellen Pražákové.