Začínám učit

Start v práci učitele někdy bývá mimořádně náročný – a to hlavně když chybí dostatečná podpora. Abyste zvládli začátky za katedrou, připravili jsme pro vás Komunitní program, příručky a spoustu dalšího!

Učitelské jiskření

Jste učitel*ka a zvyšujete ve třídě hlas, i když nechcete? Je pro vás těžké reagovat na sprostá slova, která někdy padnou? Chtěli byste vědět, jak se vypořádat se vzájemnými posměšky žáků? Přijďte své obavy a nejistoty sdílet mezi ostatní a společně pak zapracovat na efektivitě a kreativitě při řešení složitých situací.
Nejedná se o žádnou teoretickou přednášku, ale o dvě hodiny nadupané praxí, kdy se společně ve skupině s dalšími učiteli*učitelkami či zájemci o učitelství připravíte na náročné a konfliktní situace ve  třídě. Čas bude i na reflexidiskuzi a sdílení radostí i strastí s jejich řešením.

První Učitelské jiskření proběhlo v listopadu 2023 a další v únoru a březnu 2024. 8. a 24. dubna chystáme další na sebe navazující. Budeme se věnovat složitým situacím, které mohou ve třídě nastat, a půjde o tzv. jiskřící dílnu a reflektivní setkání.

Newsletter pro začínající učitele

Vzali jsme naše zkušenosti z prvních let v kůži učitele a proměnili je v pětidílný newsletterový seriál. Najdete
v něm plno rad i tipů, ale i chyby, které se nám staly a jak jsme se z nich poučili. Pojďte si první roky za katedrou užít a ne je jen přežít.

(Formulář na registraci k newletteru není v současné chvíli k dispozici. Obnovte si, prosím, stránku nebo se vraťte později.)

Pomozte nám se dál zlepšovat

Jste učitel*ka v začátcích? Budeme moc rádi, když nám vyplníte krátký dotazník, pomocí kterého mapujeme současnou situaci v českém školství. Zabere vám to jen pár minut a nám to obrovsky pomůže. Děkujeme!

Komunitní program Zauč se!

Získejte podporu v našem Komuniťáku pro začínající učitele. Naučíte se nové pedagogické dovednosti, společně zažijete úspěchy z osvojených dovedností a v komunitě dalších začínajících učitelů budete sdílet, jaký je start za katedrou.

Další Zauč se! proběhne na podzim 2024. Vyplňte nyní předpřihlášku a až spustíme přihlašování do programu, budete první, komu o tom dáme vědět!

Příručka pro začínající učitele

Spolu s Učitelskou platformou jsme pro Národní pedagogický institut napsali příručku, která pomůže všem začínajícím učitelům. Napsali jsme ji tak, aby vás podpořila, ať už máte k dispozici uvádějícího učitele, nebo musíte adaptační období zvládnout sami.

Bezpečný prostor pro sdílení učitelských zážitků a zkušeností

Vytváříme bezpečný online prostor pro učitele. Začínající i ty zkušené.

Spustili jsme bezpečný online prostor pro setkávání a sdílení vyučujících v začátcích. Stejně jako v našich programech, i tady stojíme o vaše autentické zážitky ze tříd. Můžete jen sdílet, ale i chtít reakci a zkušenosti dalších. Můžete tak být nejen v roli sdílející, ale i reagující, potažmo radící. Koncept, který mnozí znáte z našich online sboroven. Akorát tady máte své poradní hlasy v kapse jen pár kliků daleko!

Volba padla na komunikační platformu Slack, se kterou máme (nejen my) výbornou zkušenost z pracovního prostředí a věříme, že dobře poslouží i pro tento účel. 

Se vším vás naučíme, na vás je jen se přidat k nám! 
Půjdete do toho?

Mapa podpory

Jste začínající učitel*ka a hledáte příležitosti, jak se vzdělávat a zlepšovat? Připravili jsme pro vás seznam akcí napříč republikou, které vám mohou pomoci.

Tipy začínající učitelky

Přečtěte si nezaměnitelně podané rady od začínající učitelky a naší kamarádky Ellen Pražákové.