Jak program probíhá

Touto zkušeností projdete s dalšími sedmi lidmi, kteří si také kladou otázku: „Je učení pro mě to pravé?“ Program má následující strukturu:

1

Seznámení s partnerskými vyučujícími

přihlášek vybereme 12 uchazeček a uchazečů, kteří si ve spolupráci s partnerskými vyučujícími vytvoří rozvrh a dohodnou se na tom, co si chtějí v průběhu týdenní stáže zkusit.

2

Víkendové soustředění

Na této akci se seznámíte s ostatními účastníky. Připravíte si samostatný učitelský výstup na vlastní téma – a před ostatními účastníky programu ho odučíte. (Tip: přečtěte si literaturu, která vám s přípravou pomůže.)

Pod vedením zkušené mentorky si na víkendovém soustředění také vyzkoušíte dávání i získávání kvalitní zpětné vazby.

3

Týdenní stáž

Jako partnerské školy pečlivě vybíráme inspirativní státní základní školy.

Na začátku stáže se nejprve seznámíte s prostředím naší partnerské základní školy a ředitelem či ředitelkou. Během jejího trvání si potom vyzkoušíte roli žáka, roli asistujícího učitele i samostatné vedení hodiny (případně i více hodin po domluvě se svým partnerskou/kým vyučující/m.)

V půlce týdne se můžete těšit na společnou reflexi.

Během celé stáže je vám k dispozici průvodkyně pro podporu a pomoc.

V sobotu vás čeká závěrečná reflexe s mentorkou. Podpoříme vás tak v odpovědi na otázku „Je učení pro mě to pravé?“

U programu Zkus učit! si můžete vybrat ze dvou variant:

1

Výjezdová stáž

Celý týden spolu s dalšími účastníky a průvodcem strávíte mimo svůj domov. Cena ubytování a obědů ve škole je zahrnutá v ceně programu.

Nemůžete být celý týden mimo domov?

2

Dojezdová stáž

Celý týden budete spolu s dalším účastníky a průvodcem dojíždět nebo docházet na vybranou školu blízko vašeho bydliště (tato varianta prozatím platí pro Prahu a Středočeský kraj).

Kdy a kde tento program proběhne

Na jaře proběhne další běh Zkus učit! Jeho termín brzy zveřejníme!

Pokud uvažujete nad účastí v programu, využijte  možnost předpřihlášení  v odkazu níže a až otevřeme přihlášky do jarního běhu Zkus učit!, budete o tom vědět jako první.

Realizace projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Výzvy „Na učitelích záleží“.

Cena programu

Díky finanční podpoře našeho dárce Nadace BLÍŽKSOBĚ vám účast v programu můžeme nabídnout za skvělou cenu 7 000 Kč. Skutečná cena na jednoho účastníka vychází na 28 000 Kč.

Je pro vás cena překážkou? Pak se můžeme domluvit na individuálním řešení – podrobnosti, jak získat slevu, se dozvíte v přihlášce.

Věděli jste, že…

Pro učitelskou dráhu se nakonec rozhodne čtvrtina absolventů projektu – působí na základních a středních školách už při studiu nebo na plný úvazek. Ostatní často přispívají ke vzdělávání veřejnosti při volnočasových aktivitách.

Zkus učit! je tak pomyslnou vstupní branou do světa učení – máte možnost nejen správně nastavit svou motivaci a rozvíjet své schopnosti, ale i poznat základní kompetence pedagoga.

Realizace projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Výzvy „Na učitelích záleží“.